جراحي تخليه چربي زير گونه

جراحي تخليه چربي زير گونه

بزرگ شدن گونه ها می تواند دلایل زیادی داشته باشد منجمله پیری، ژنتیک و یا ارثی بودن. زیاد بودن بیش از حد سلول های چربی در گونه می تواند باعث گردی صورت شود که به نام " چاقی لپ یا گونه برجسته" نامیده می شود.

  • ارائه برترین خدمات تخصصی به مراجعین عزیزمان
  • استفاده از آخرین متدهای درمانی روز علم دندانپزشکی
  • احترام به مراجعین محترم و عزیزمان
  • ایجاد فضای درمانی صمیمی در عین راعیت بالاترین نکات بهداشتی
  • ارائه بهترین روش های درمانی در فرآیند درمان و پیگیری درمان کامل مراجعین
  • ارائه توضیحات تخصصی لازم به مراجعین محترم بجهت آگاهی از فرآیند درمانی
  • ایجاد محیط درمانی آرام و دلنشین به منظور حفظ آرامش و سکوت ذهنی مراجعین
  • حداکثر تلاش در ارائه خدمات با رعایت زمانبندی دقیق در جلسات درمانی

چربی های زیرگونه(باکال) اگر بیش از حد معمول بزرگ باشد یا در اصطلاح پزشکی هیپروتروفی( بزرگ شدن عضوی بیش از حد) باعث می شود گونه ها به صورت برجسته و شکل کلی صورت به صورت گرد نمایش داده شود.افراد زیادی به صورت ارثی دارای گونه های بزرگ و برجسته هستند به صورت لپ ها گرد نشان داده می شود. این گروه از اشخاص فکر می کنند حتی با رژیم و کاهش وزن هم نمی توانند گونه های خود را کوچک و طبیعی کنند. باکال یا همان چربی های زیر گونه در حالت نرمال باید به اندازه یک گردو باشد که محل دقیق آن هم مشخص شده می باشد. باکال در بین ماستر(عضله ای که به عمل جویدن غذا کمک می کند) قرار دارد.

وقتی این چربی به علل موروثی و چاقی بیش از حد بزرگ شود باعث پٌر شدن گونه و بخش زیرین صورت می شود. در این حالت در صورتی که بیمار این حالت را ناخوش آیند ببیند با مراجعه به پزشک متخصص عمل تخلیه چربی را انجام می دهد. نتیجه این عمل باعث لاغر نشان داده شدن صورت و باریک شدن آن می شود.هنگامی که این چربی بزرگ شود، باعث ورم کردن و پُر شدن گونه ها و بخش پایینی صورت می شود. با عمل جراحی می توان چربی باکال را از میان برداشت و با کوچک کردن لپ در نتیجه صورت را لاغر و باریک کرد.متخصصین ما در کلینیک دکتر میکائیلی مهارت و شایستگی فوقالعاده ای در برداشتن چربی باکال و تغییر شکل صورت دارند. برای انجام این عمل و اخذ نتیجه مورد دلخواه بیما و پزشک، به آموزش تخصصی و تجربه نیاز است. متخصصین کلینیک دکتر میکائیلی برای اطمینان از کوچک بودن جای زخم ها، دستیابی به نتایج طبیعی و دوره بهبودی سریع و راحت، از جدیدترین تکنیک ها استفاده و رویکردی محافظه کارانه اتخاذ می کنند. متخصصین ما به شما می گویند که کدام یک از روش های جراحی، برای نیاز شما بهترین گزینه خواهد بود.

مشاوره برای جراحي تخليه چربي زير گونه

پزشکان و متخصصان ما در کلینیک دکتر میکائیلی در جلسات مشاوره جراحی تخلیه چربی زیر گونه ضمن تشریح کامل این عمل، مزایا، معایب و هزینه آن به وضوح برای مراجعین صحبت کرده و شونده نقطه نظرات و درخواست مراجعان از نتیجه نهایی پس از عمل می باشند. ما در کلینیک دکتر میکائیلی به وسیله تصویر برداری کامپیوتری به بیماران کمک می کنیم تا پیش از شروع درمان و عمل نتیجه و فرم نهایی صورت خود را ببینند. حتی گاها به برخی از بیماران به جای عمل لوکال درمان جایگزین لیپوساکش را پیشنهاند می کنند که با توجه به شرایط مراجعه کننده ممکن است بهتر و نتیجه رضایت بخش تری را نیز به همراه داشته باشد.

جراحي تخليه چربي زير گونه

در طول جلسه مشاوره با متخصصین ما در کلینیک تخصصی دکتر میکائیلی، شما از نتایج مطلوب و موردنظر خود سخن می گویید. متخصصین ما سؤال های زیادی در مورد سبک زندگی و سوابق بیماری های شما می پرسند و در مورد نتایج نهایی که می توانید انتظار داشته باشید، با شما صحبت می کنند. آنها با استفاده از تصویربرداری های کامپیوتری به شما کمک می کنند تا نتایج پیش بینی شده را تصور کنید. شما همچنین می توانید در مورد گزینه های درمانی جایگزین مانند لیپوساکشن صورت، که ممکن است برایتان مناسب تر باشد نیز صحبت کنید.

عمل جراحی برداشتن چربی باکال

عمل استخراج چرب باکال به صورت سرپایی انجام می شود. برای انجام این عمل از یک آرامبخش سبک، بی حسی موضعی همراه با آرام بخش، بی حسی موضعی همراه با آرامبخش خوراکی یا آرامبخش داخل وریدی (IV) استفاده میشود؛ انتخاب نوع بی حسی به شما و جراح بستگی دارد. عمل جراحی برداشتن چربی باکال معمولاً حدود یک ساعت طول می کشد.

فرایند عمل جراحی

جراحان ما در طول عمل استخراج چربی باکال، لایه های چربی که باعث افزایش حجم گونه ها شده بودند را برمی دارند. این لایه های چربی که در گونه ها و در امتداد دو طرف صورت یافت می شوند، به صورت شما ظاهری چاق و گرد می دهند. برخی از این چربی های باکال را می توان از طریق عمل جراحی و با ایجاد برش هایی در دهان، استخراج کرد.

جراحان ما برای انجام این عمل، برشی به طول حدود دو تا چهار سانتیمتر ایجاد می کنند. برش در داخل دهان، بالای دومین دندان آسیاب بالایی ایجاد می شود. سپس جراح، وسط عضله شیپوری (یکی از عضلات اصلی گونه) را میبُرد. بعد از آن با فشار دادن گونه ها از بیرون، چربی باکال را به جلو میراند و آنها را از این برش ها خارج می کند. جراح با استفاده از یک انبر جراحی، چربی های اضافی را برمی دارد و سپس با استفاده از بخیه برش ها را می بندد. ممکن است جراح یک تکه گاز آغشته به آنتیبیوتیک را بین دندان آسیاب بالایی و لثه ها قرار دهد یا اینکه ناحیه عمل شده را از بیرون با استفاده از یک پانسمان فشاری که از بالای سر تا زیر چانه کشیده شده است، ببندد.

برداشتن چربی زیر گونه

دوره بهبودی عمل برداشتن چربی باکال

طول دوره بهبودی می تواند بسته به نوع عمل جراحی شما متفاوت باشد، اما اکثر بیمارانی که این عمل را انجام داده اند در عرض دو تا سه روز به کار و بیشتر فعالیت های روزانه خود بازمی گردند. در ابتدا ممکن است وجود کمی تورم، مشاهده نتایج عمل را دشوار کند. همچنان که تورم به تدریج برطرف می شود، پروفیل جدید صورت شما بهتر نمایان خواهد شد. بعد از عمل، تا جایی که ممکن است سر خود را بالا نگه دارید تا تورم ناحیه عمل شده کاهش یابد. متخصصین ما زمان مناسب برای اینکه بتوانید به فعالیت های شدید خود ازجمله کار کردن در بیرون بازگردید، را به اطلاع شما خواهند رساند. متخصصین ما برای بستن برش های عمل جراحی، از بخیه های قابل جذب استفاده می کنند؛ طوری که بعد از عمل نیازی به کشیدن بخیه ها نیست. متخصصین ما در طول جلسات ملاقات بعد از عمل، گونه های شما را بررسی می کنند تا این اطمینان را حاصل کنند که روند بهبودی شما طبق برنامه است.

آیا چربی زیرگونه پس از عمل باز می گردد؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم خیر. اما نیاز رعایت سبک زندگی و رژیم غذایی سالم وجود دارد تا با افزایش و کاهش وزن از تغییر شکل صورت جلوگیری کنید

هزینه برداشتن چربی باکال

هزینه عمل چربی زیرگونه توسط متخصصین در کلینیک دکتر میکائیلی طبق تعرفه می باشد. اما برخی بیماران تمایل دارند در کنار این جراحی، عمل های دیگری را نیز برای زیبایی انجام دهند که نتیجه نهایی متفاوت خواهد بود.

متدهای جایگزین در عمل برداشتن چربی گونه

عمل لوکال تنها راه برداشتن چربی های زیر گونه نیست، بلکه متدهای متفاوتی برای آن وجود دارد که بیماران می توانند با استفاده از آنها به نتایج دلخواه دست یابند.

لیپوساکشن صورت

این روش می تواند جایگزین عمل برداشتن چربی زیرگونه باشد که به بوسیله ساکشن کردن چربی ها با دستگاه های مخصوص می توانید چربی ها اضافه را برداشت. اما برای انجام این روش باید بیماران در محدوده 30 درصدی از وزن نرمال خود باشند. کسانی که خاصیت ارتجاعی زیادی در پوست خود دارند گزینه های مناسبی برای این عمل هستند زیرا ماندن جای زخم یا افتادگی پوست بعد از عمل بهتر و زودتر انجام می شود. در صورتی که خاصیت لاستیکی پوست شما خوب نباشد ممکن است به عمل های دیگری مانند لیفت صورت نیاز داشته باشید تا افتادگی پوست بعد از عمل بهبود یابد و سفت شود.

سخن پایانی

کلینیک تخصصی دندانپزشکی دکتر میکائیلی با هدف بهبود و درمان مشکلات مرتبط با دهان و دندان بیماران در شمال غربی کشور با بهره مندی از بهترین متخصصان و به روز ترین دستگاه‌های درمانی احداث شده است. تا بتواند با مناسب ترین هزینه بهترین متد درمانی را همراه با دندانپزشکان با تجربه و متخصص ارائه دهد.

برای بهره مندی از مشاوره رایگان با پزشکان کلینیک می‌توانید از تمامی راه‌های ارتباطی مندرج در سایت استفاده کنید.