جراحي اصلاح لبخند لثه اي

جراحي اصلاح لبخند لثه اي

لثه ای با یک معیار بسیار مهم که آن نسبت لثه به دندان است ارزیابی میشود که دارای اهمیت بسیار زیادی است .

در صورتی که بین این نسبت تناسب درستی ایجاد شود قطعا چهره شما جذاب تر شده و طرح لبخند شما بسیار کامل میشود.

شاید برای شما هم دانستن این تناسب مهم باشد، بهتر است بدانید در صورتی که نسبت لثه شما به دندان بیش از ۳ میلی متر باشد تناسب لثه به دندان از بین رفته و قطعا یک ظاهری ناخوشایند برای شما ایجاد میکند.

برای حل این مسئله روش های مختلفی وجود دارد مانند جراحی زیبایی لثه ها که میتوانید با استفاده از اصلاح طرح لبخند و کانتورینگ بافت لثه لبخند لثه ای خود را با یک لبخند زیبا و جذاب جایگزین کنید

  • ارائه برترین خدمات تخصصی به مراجعین عزیزمان
  • استفاده از آخرین متدهای درمانی روز علم دندانپزشکی
  • احترام به مراجعین محترم و عزیزمان
  • ایجاد فضای درمانی صمیمی در عین راعیت بالاترین نکات بهداشتی
  • ارائه بهترین روش های درمانی در فرآیند درمان و پیگیری درمان کامل مراجعین
  • ارائه توضیحات تخصصی لازم به مراجعین محترم بجهت آگاهی از فرآیند درمانی
  • ایجاد محیط درمانی آرام و دلنشین به منظور حفظ آرامش و سکوت ذهنی مراجعین
  • حداکثر تلاش در ارائه خدمات با رعایت زمانبندی دقیق در جلسات درمانی

در لبخند لثه‌ای (یا لثه‌نما) هنگام لبخند زدن و یا حتی باز کردن دهان در هنگام صحبت، مقدار بیشتری از بافت لثه در مقایسه با دندان‌ها آشکار می‌شود. این امر می‌تواند منجر به یک لبخند غیر طبیعی و نه چندان زیبا شده و باعث شود تا دندان‌ها بسیار کوچک به نظر برسند

تعریفی که میتوان به لبخند لثه ای یا لثه نما اطلاق کرد پیدا بودن بیش از حد لثه در حین لبخند است. خط لبخند هر شخص به عوامل متعددی وابسته است که در ذیل به چند عامل اشاره می کنیم :

_ شکل و ابعاد لب های بالا و پایین

_ ماهیچه های صورت شخص

_ شکل و ابعاد ردیف بالا و پایین دندان

_ ابعاد و بافت لثه شخص    

اصلاح لبخند لثه ای با افزایش طول تاج دندان

یکی از رایج ترین روش هایی که برای اصلاح طرح لبخند لثه ای استفاده میشود  افزایش طول تاج دندان است. در این روش ابتدا کمی از بافت لثه را برداشته و استخوان هم به مراتب اصلاح میشود. پس از آن خط لثه مجدد کانتور شده و ظاهر تاج دندان کمی بلند تر به نظر میرسد

درمان لبخند لثه ای با لیزر

یکی از کاربردهای لیزر در دندانپزشکی مدرن درمان لبخند لثه ای با لیزر است. زمانی که مشکل به بافت لثه برگردد میتوان از درمان با لیزر برای بر طرف کردن آن استفاده کرد. با اینکه این نوع از درمان هنوز مورد تایید تمامی سازمان ها نیست ولی شواهد تا به امروز نشان دهنده این بوده که این نوع درمان می تواند موثر و مفید واقع شود. متخصصین در طول این روند با استفاده از دستگاه های پیشرفته اقدام به شکل دادن مجدد لثه و یا حتی دندان های شما می کنند.

درمان با لیزر بیشتر به اشخاصی که لبخند لثه ای متوسط و یا شدید دارند پیشنهاد شده و برای به انجام رسیدن آن شخص مورد نظر باید اطمینان حاصل کند که به این نوع از درمان حساسیت نداشته باشد زیرا به طو مثال  در بعضی از موارد نادر حساسیت، این درمان می تواند باعث خونریزی شدید لثه فرد شود. در طول روند درمان با لیزر لثه شخص بسته به میزان مورد نیاز برداشته شده که منجر به کمتر نمایان شدن لثه هنگام لبخند شود.

مراقبت های پس از انجام لیزر مدت زمان زیادی طول نخواهد کشید و میتوان گفت که بسته به نوع و میزان لثه هر شخص طول درمان و هزینه آن متغیر است. مطلع باشید که در روند ریکاوری، لثه و دندان شما می تواند تا چند روز خون ریزی کند.

اگر لبخند لثه ­ای درمان نشود چه اتفاقی می­افتد؟

خنده لثه­ ای تهدیدی جدی برای سلامتی نیست. اما، این بدان معنی نیست که وقتی پوست لثه خود را بدون درمان رها کنید، با هیچ مشکل دیگری مواجه نخواهید شد.

 علاوه بر این که پوست لثه، ظاهر کلی شما را خراب می­کند، مواردی وجود دارد که اگر این مشکل را درمان نکنید، احتمالاً آنها را تجربه خواهید کرد. مواردی که در صورت عدم درمان لبخند لثه ­ای احتمالاً با آنها روبرو شوید :

_ احتمال پوسیدگی دندان در زیر خط لثه شما وجود دارد، چرا که ممکن است تمیز کردن آن مناطق سخت شود.

 _ممکن است در قرار دادن تاج دندان در آن ناحیه مشکل به وجود بیایید.  

_ خطرات بیماری لثه و مشکلات بهداشتی به دلیل دشواری در تمیز کردن آن ناحیه از دندان­ها افزایش می­ابد.

برای جلوگیری از این مسائل، توصیه می­شود لبخند لثه ­ای را درمان کنید.