جراحی افزایش عرض استخوان

جراحی افزایش عرض استخوان

افزایش عرض ریج که تحت عنوان شکافتن ریج نیز شناخته میشود ، نوعی عمل جراحی است که برای احیای شکل طبیعی پهنای استخوان پس از کشیدن دندان انجام میشود .

این فرآیند برای کمک تغییر شکل لثه ها برای آماده سازی آنها جهت انجام پیوند استخوان و یا کاشت ایمپلنت دندانی استفاده میشود .

  • ارائه برترین خدمات تخصصی به مراجعین عزیزمان
  • استفاده از آخرین متدهای درمانی روز علم دندانپزشکی
  • احترام به مراجعین محترم و عزیزمان
  • ایجاد فضای درمانی صمیمی در عین راعیت بالاترین نکات بهداشتی
  • ارائه بهترین روش های درمانی در فرآیند درمان و پیگیری درمان کامل مراجعین
  • ارائه توضیحات تخصصی لازم به مراجعین محترم بجهت آگاهی از فرآیند درمانی
  • ایجاد محیط درمانی آرام و دلنشین به منظور حفظ آرامش و سکوت ذهنی مراجعین
  • حداکثر تلاش در ارائه خدمات با رعایت زمانبندی دقیق در جلسات درمانی

ریج اسپلیتینگ (Ridge Splitting)

این روش برای افرادی با ریج های آلوئولار باریک اثبات شده است. در این روش که  یک روش حداقل تهاجمی است، مزایای زیادی در مرحله پیش آگهی ایمپلنت های دندانی دارد. یکی از رایج ترین مشکلات بیماران دچار ایمپلنت دندان، عدم وجود مقدارکافی استخوان آلوئولار است. برای کسانی که ساختار استخوان آلوئولار کافی دارند، بازسازی استخوان انجام نمی گیرد و در نتیجه بیمار زودتر دارای پروتز می شود.

 اما زمانی که عرض استخوانی کافی وجود نداشته باشد ناگزیری به انجام روش هایی هستیم تا بتوانیم استخوان فک را آماده برای قرار دادن ایمپلنت نماییم. یکی از این روش ها Ridge Splitting می باشد.

در این روش بدون اینکه بخواهیم از مش تیتانیوم یا از غشاها استفاده نماییم مقدار کافی از عرض استخوانی بجود می آوریم. در این روش بیمار درد کمتری دارد و شما لازم نیست از منطقه دیگری از استخوان فک برای عضو اهدا کننده استخوان یا پیوند استخوان استفاده نمایید. شما همچنین نیازی به نگرانی در مورد تورم در منطقه دیگر فک ندارید

بسیاری از دندانپزشکان همچنین روش Ridge Splitting را به عنوان یکی از بهترین راه های بهبود عرض استخوان آلوئولار قلمداد می کنند. کسانی که از شرایط استخوان با عرض کم رنج می برند و نیاز به ایمپلنت دارند، می توانند از تکنیک Ridge Splitting استفاده کنند. در این روش استخوان فک با وسایل مخصوص و از جمله پیزوسرجری به دو قسمت تقسیم می شود و ایمپلنت در بین این دو فضای استخوانی با ثبات کافی قرار می گیرد. در بین این دو فضا می توان از پودر استخوان برای تسریع استخوان سازی استفاده کرد. و سپس بخیه صورت می گیرد.
روش Split Ridge برای کسانی که نیاز به یک راه حل دائمی برای دندان های از دست داده خود دارند، موفقیت آمیز است. اگر دندان هایتان را از دست داده اید، نیازی به نگرانی نداشته باشید، زیرا هنوز می توانید لبخند کامل را که همیشه می خواستید به دست آورید. شما می توانید با دندانپزشک خود صحبت کنید تا بدانید که آیا روش Ridge Splitting برای شما مناسب است یا نه. او به شما توضیح می دهد چه چیزی باید قبل، در طی و پس از آن انجام شود.

به یاد داشته باشید که تجربه یک دندانپزشک عامل بسیار مهمی است که می توانید در مورد اینکه آیا می خواهید در مرحله Ridge Splitting قرار بگیرید یا خیر. این روش ساختار استخوانی را تغییر می دهد و معمولا به صورت بسته انجام می شود. لبه نازک باید با دقت باز شود و دندانپزشک باید آموزش تخصصی و شناخت اصول درست جراحی را برای موفقیت در انجام این فرآیند داشته باشد.